Olomouc bude mít nový domov pro seniory. Hotový bude do roka

V Olomouci-Slavoníně vyroste do roka nový domov seniorů. Poskytne zázemí až pro sto dvacet klientů se čtyřiadvacetihodinovou zdravotnickou i ošetřovatelskou péčí, moderními terapeutickými metodami a rehabilitacemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace nového domova pro seniory v Olomouci | Foto: Magistrát města Olomouce

Podle náměstkyně primátory Evy Machové z TOP 09 je poptávka po trvalé péči stále větší. Samotná Olomouc má jen jeden domov pro seniory v městské části Chválkovice a jeho kapacita 218 míst nestačí.

„Lidé z Olomouce se tak musí obracet na okolní města a obce. Tím, že tady vznikne nový domov, potřeba lidí bude moct být saturována,“ věří Machová.

Projekt bude stát zhruba 100 milionů korun. Ředitel sítě zařízení Domovů seniorů Jiří Dušek upřesňuje, že se zaměřují na péči o klienty s Alzheimerovou chorobou a upřednostňují individuální přístup.

„Naše péče je lepší než domácí, ne z toho důvodu, že bychom byli o tolik lepší, domácí péče je nejlepší, ale nás je víc a jsme schopni se o klienta postarat tak, aby u nás důstojně dožil. Se vším všudy se pohybuje měsíční částka mezi 14 až 16 tisíci korun,“ dodává Dušek.

V celém olomouckém okrese je deset domovů pro seniory s kapacitou 935 lůžek, úřady ale evidují bezmála tři tisícovky žádostí. Čekací doba se pohybuje mezi šesti měsíci až třemi lety.

Základní kámen nového domova pro seniory v Olomouci | Foto: Blanka Mazalová

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme