Sledge hokejisté porazili Koreu, v Soči si zahrají o páté místo

Čeští sledge hokejisté mohou na paralympijském turnaji v Soči zopakovat umístění z předchozích her ve Vancouveru. Ve svém čtvrtém utkání v Soči porazili Koreu 2:0 a o konečné páté místo si zahrají s Itálií, která zdolala Švédsko až v prodloužení.

Sledge hokej

Sledge hokej | Foto: archiv české sledgehokejové reprezentace

Hvězdou zápasu se stal gólman české reprezentace Michal Vápenka, který kryl všech 19 pokusů a udržel čisté konto.

Korejci byli po většinu zápasu aktivnější, ovšem o výhře českého celku rozhodla lepší produktivita. Z dvanácti střeleckých pokusů skončily hned dva v síti.

Skóre zápasu otevřel minutu před koncem první třetiny Jiří Bergr a druhý zásah přidal v závěru druhého dějství Tomáš Kvoch.