Čtvrtfinále ELH: Plzeň vyhrála, Sparta, Třinec a Zlín až v prodloužení

Ve třetích zápasech čtvrtfinále play- off Tipsport extraligy nevyhrál žádný z domácích týmů, navíc hned 3 krát se hrálo nad rámec normální hrací doby a rozhodoval jediný gól. Nejlepší celek základní části hokejové extraligy Sparta Praha se po výhře ve Vítkovicích 3:2 v prodloužení ujala ve čtvrtfinálové sérii vedení 2:1.

Sparťan Lukáš Pech se tlačí před brankáře Vítkovic Filipa Šindeláře

Sparťan Lukáš Pech se tlačí před brankáře Vítkovic Filipa Šindeláře | Zdroj: ČTK

Stejně tak Zlín, který triumfoval v Hradci 4:3, a Třinec otočil duel v Pardubicích na 2:1. Jediná Plzeň zvítězila v normální hrací době nad Kometou Brno 2:1. Čtvrté zápasy jsou na programu v neděli.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 2:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 43. Kovář (Kolouch, E. Němec), 50. J. Káňa (Šedivý) - 37. P. Ton (Rolinek, J. Hlinka), 51. P. Ton (Rolinek), 72. Přibyl. Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. Diváci: 8452. Stav série: 1:2

00:00 / 00:00

Sparťanský trenér Zdeněk Moták po prvním utkání ve Vítkovicích

Na první branku utkání museli fanoušci ve Vítkovicích čekat 37. minut, kdy se poprvé v utkání trefil nejproduktivnější hráč základní části Petr Ton. Pak během 14 minut ovšem domácí dvěma góly otočili stav, ale byl to opět Ton, který z pohledu Pražanů srovnal trochu kontroverzní trefou krok. O vítězi rozhodl po 11 minutách nastavení Přibyl.

Vítkovice: Šindelář - Dudáš, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Kovář - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Kolouch, E. Němec - J. Káňa, Szturc, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček
Sparta: Pöpperle - Piskáček, Pilař, Krejčík, Polášek, Kubát, Philipp, Sičák - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek - Forman, Přibyl, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták

„Takhle se hraje play-off. Na doraz s maximálním nasazením! Každý zápas byl hodně vyrovnaný, ale my jsme tenhle lépe zvládli a jsme rádi za druhý bod,“ říkal po utkání trenér pražského klubu Moták.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Pivko (Kováčik, T. Svoboda) - 15. Kašpařík (Kratěna, Lev), 60. Vlasák (Kratěna, Lev). Rozhodčí: Hradil, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 1:2

Plzeň se ujala v Brně vedení po 14 minutách 1:0 po gólu Kašpaříka, které jí ovšem nevydrželo ani minutu, pak se totiž trefil Pivko. Vyrovnaný stav platil ještě šedesát sekund před třetí sirénou a fanoušci v hale Rondo se už možná chystali na prodloužení, to ale odmítl hostující Vlasák.

Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - Jakub Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, P. Mrázek, Pivko. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran
Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Moravčík - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Vlasák, J. Sýkora - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, Lev, Holec. Trenéři: Razým a Michal Straka

Mountfield Hradec Králové - PSG Zlín 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Šimánek (Vydarený, Frühauf), 30. Frühauf (Mertl), 60. Šimánek (Vydarený) - 43. Kotvan (Zámorský), 46. Melenovský, 57. O. Veselý (Leška), 73. O. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 4816. Stav série: 1:2

Hosté prohrávali v Hradci od deváté minuty po brance Šimánka a po polovině utkání s nimi bylo ještě hůř, když se trefil Frühauf. Ve třetím dějství ale Zlín otočil vývoj zásluhou Kotvana, Melenovského a Veselého. Mountfield si ovšem vynutil gólem v čase 59:07 prodloužení, ve kterém o vítězství rozhodl svojí druhou brankou Ondřej Veselý.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Tvrdík, Pospíšil - L. Květoň, Marha, Švagrovský - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenér: Draisaitl a Kučera
Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. T. Nosek (Radil, Benák) - 55. Zíb (Bonk, V. Polák), 67. Martin Růžička (Bonk, Zíb). Rozhodčí: Šindler, Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 9052. Stav série: 1:2

Během šedesáti minut se dokázali gólově prosadit pouze obránci. Ve 3. části nejprve otevřel skóre pardubický Nosek, manko z pohledu Ocelářů smazal hostující Zíb. Východočeši měli několik šancí rozhodnout, ale povedlo se to až Martinu Růžičkovi, který tak ukončil dnešní nejkratší prodloužení.

Pardubice: Hudáček - Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, V. Kočí, Píša - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, T. Nosek, Tybor - Kolář, Semorád, Endál - Půhoný, Moučka, Somík. Trenéři: Venera a Říha ml.
Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Trončinský, Krejčí - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava (35. Kindl), Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Hrňa, Peterek. Trenéři: Kalous a Varaďa

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít