Palát s Voráčkem se v letošní sezoně NHL trefili podevatenácté

Hokejista Jakub Voráček pomohl v NHL gólem a asistencí k výhře Philadelphie nad St. Louise 4:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V souběžně hraném utkání podevatenácté v sezoně skóroval i Ondřej Palát. Jeho paráda ovšem stačila Tampě Bay pouze na bod po prohře 3:4 v prodloužení s Pittsburghem. Jakub Kindl si při vítězství Detroitu připsal dvě asistence.

Ondřej Palát z Tampy Bay skóruje do branky Jeffa Zatkoffa

Ondřej Palát z Tampy Bay skóruje do branky Jeffa Zatkoffa | Zdroj: Reuters

Blues si mohli ziskem jednoho bodu ve Philadelphie jako první tým v Západní konferenci zajistit play off a také šli brzy do vedení díky gólu Schwartze, na němž se podílel asistencí Vladimír Sobotka.

Další branku už ale St. Louis nepřidalo, navzdory tomu, že domácí přestřílelo 33:19. Voráček se podílel na vyrovnání Hartnella po 57 sekundách druhé třetiny a sám necelých pět minut před koncem zvýšil na 3:1.

Krásným gólem se na ledě Pittsburghu blýskl další český útočník Palát z Tampy, jenž si díky tomu pojistil druhé místo v kanadském bodování nováčků. V předposlední minutě zápasu převzal od krajana Gudase puk na své obranné modré čáře, po sólové akci vyrovnal na 3:3 a poslal utkání do prodloužení.

NHL:

Philadelphia - St. Louis 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 21. Hartnell (Voráček), 34. B. Schenn, 56. Voráček, 58. Simmonds - 7. Schwartz. Střely na branku: 19:34. Diváci: 19.942

Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 52. a 57. Malkin, 26. Crosby, 62. Neal - 37. Filppula, 49. Stamkos (Gudas), 59. Palát (Gudas). Střely na branku: 29:24. Diváci: 18.668

Minnesota - Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 6. M. Koivu, 41. Coyle z trest. střílení - 11. B. Smith (Kindl), 38. Legwand (Kindl), 46. Nyquist. Střely na branku: 30:30. Diváci: 19.176

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít