Soud vynese další rozsudky v kauze zmanipulovaných armádních zakázek

V Českých Budějovicích pokračuje vynášení rozsudků za manipulaci armádních zakázek. V případu tendrů Vojenské ubytovací a stavební správy figuruje celkem 52 obžalovaných. Podle protikorupční policie přihrálo několik zaměstnanců ministerstva obrany stavební zakázky spřízněným firmám, škoda při tom dosáhla 330 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice, soud, armádní zakázky, korupce | Zdroj: ČTK

Závěrečná fáze procesu pokračuje už druhý týden. Krajský soud v Českých Budějovicích musí vynést ještě 22 rozsudků.

Doposud padaly jen podmíněné tresty a finanční postihy až do výše 300 tisíc korun. Tři lidi soud už také zprostil obžaloby, respektive upustil od potrestání.

Mezi obžalovanými je několik bývalých zaměstnanců ministerstva obrany, podnikatelů a jejich zaměstnanců i několik právníků.

Čtení rozsudků bude pokračovat až do čtvrtka. Soudce Ondřej Vítů postupuje od méně závažných po ty nejzávažnější, takže právě tento týden se dá očekávat, že padnou i vyšší tresty.

Rozsudky zatím nejsou pravomocné, všichni odsouzení mají možnost podat odvolání. Je tak pravděpodobné, že se kauza protáhne. Současný proces přitom trvá už od září 2012. Spis má přes 40 tisíc stran a soudce se jím zabývá už od března 2011.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme