Finsko 3:0 Česko

Přípravy na MS ve fotbale komplikuje financování některých staveb v Sao Paulu

Na stadionu v brazilském Sao Paulu, který 12. června otevře Mistrovství světa ve fotbale, stále ještě není dohodnuté financování některých staveb. Jde například o zázemí pro novináře, vybavení vysílacích studií a další dočasnou infrastrukturu. Po setkání s brazilskými organizátory šampionátu to řekl generální tajemník FIFA Jerome Valcke.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální tajemník FIFA Jérome Valcke (uprostřed) po setkání s brazilskými organizátory MS ve fotbale | Foto: David Koubek | Zdroj: Český rozhlas

Způsob financování těchto staveb v dalším problematickém pořadatelském městě, v Porto Alegre, se ale podařilo najít. Na místě bude vše koordinovat zvláštní tým FIFA.

„Je pravda, že je tam ještě spousta práce. Slavnostní otevření stadionu je první týden v dubnu a ještě je třeba vyasfaltovat 40 tisíc čtverečních metrů ploch kolem stadionu. FIFA potřebuje mít aspoň 10 tisíc, než se tam bude moci začít budovat zázemí pro přenosy a natahovat optické kabely,“ řekl Valcke.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme