Ligu si zahraju s Barošem a třeba na Bohemce, věří Václav Svěrkoš

Utkání dvou nejhůře střílejících týmů Gambrinus ligy, ostravského Baníku a pražských Bohemians, skončilo očekávanou bezgólovou remízou. Přesto se možná v případě ostravského klubu blýská na lepší časy, zásadního vítězství klub dosáhl už před důležitým zápasem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Bohemians 1905 a Baníku Ostrava se rozešli po bezgólové remíze | Zdroj: ČTK

„Vím, že už nějaké uzavření proběhlo, že to měla snad Sparta a Slavia, takže tlak na to byl docela velký,“ přiznává útočník Václav Svěrkoš, že byl disciplinárním trestem pro ostravský klub překvapený.

Vzhledem k hlasitému volání po velkých trestech za výtržnosti při minulém zápase se Spartou na Bazalech čekal uzavřené hlediště, a tak je rád, že se v odhadech zmýlil.

Přehrát

00:00 / 00:00

I přez bezgólovou remízu na hřišti Bohemians v Ostravě věří, že i díky velké podpoře fanoušků ligu zachrání

„Jak jsem to vnímal, tak jsem si myslel, že nás to nemine. Nakonec máme podmínku, tak věřím, že jak klub, tak fanoušci udělají všechno pro to, aby se nic podobného neopakovalo.“

Kvůli mimořádným opatřením byl tentokrát fanouškovský výjezd do vršovického Ďolíčku skromnější. I v menším počtu ale příznivci Baníku dokázali, jak důležitým hráčem mohou v záchranářském úsilí fotbalistů být.

Mít je, a nemít je, na svém stadionu může být při domácích zápasech ve zbytku sezony pořádný rozdíl, a z toho pohledu se jeden z nejdůležitějších výsledků jarní části zrodil možná ještě před výkopem záchranářského duelu ve Vršovicích u zeleného stolu na Strahově.

Samotný zápas v Ďolíčku nepřinesl nic neočekávaného, když se utkají dva nejhůře útočící týmy, těžko lze předvídat, že se rozstřílí zrovna ve vzájemném duelu. Nepomůže svěcená voda ani účast klubových "ambasadorů" na tribuně - Milana Baroše či herce Ivana Trojana.

Fotbalový Baník dostal za chování fanoušků pokutu 300 tisíc korun a podmínku

Číst článek

„Milan za námi jezdí ven, byl se podívat i teď doma se Spartou. U nás všichni chtějí, abychom se zachránili. Stejně jako tady, když jsem viděl před zápasem pana Trojana, takže asi tak, no,“ usmívá se Václav Svěrkoš, který po bezgólovém zápase ve Vršovicích neztratil naději, že si ještě v první lize s Milanem Barošem za ostravský Baník zahraje. Navzdory současnému poslednímu místu v tabulce.

„Když budeme dávat góly, tak se zachráníme a Milan Baroš říkal, že bude hrát v Baníku. Já taky doufám, že mi zdraví vydrží a zahrajeme si ligu spolu. Třeba i na Bohemce.“

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme