Cheb chce letos obohatit farmářské trhy. Zve i prodejce z Bavorska

Období jara s sebou kromě teplejšího počasí a prodlužujících se dnů přináší také farmářské trhy. Chystají je teď i v Karlovarském kraji. A zcela nově chce k prodeji regionálních produktů přistoupit vedení chebské radnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

farmářské trhy | Foto: Eva Odstrčilová

Své zákazníky si už trhovci našli třeba v Karlových Varech, kde se těší velké oblibě. Stejného úspěchu by chtěli dosáhnout i v Chebu.

„Změnou by mělo být složení sortimentu, který prodejci nabízejí. Měl by být pestřejší, bohatší a chceme do toho co nejvíc zapojit lidi z blízkého okolí, lidi z regionu,“ říká místostarosta Chebu Tomáš Linda z ODS.

Podle Zdeňka Perlingera ze svazu ekologických zemědělců může město těžit ze své polohy. Chebské trhy by totiž klidně mohly být zajímavé i pro výrobce z nedalekého Bavorska.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vylepšení farmářských trhů v Chebu informovala reportérka Pavla Sofilkaničová

„Cheb je dost velký na to, aby to fungovalo. Mohl by být zajímavý tím, že se na trzích objeví výrobci z Bavorska. Když se to elegantně vyřeší, aby nebyly čtvery farmářské trhy na čtyřech místech Karlovarského kraje, tak to půjde. Stačí, když tady bude pět stánků a lidé si budou moci koupit základní potraviny. To je účel trhů,“ tvrdí.

Město už začalo jednat. „Vyslali jsme kontakty na některé pořadatele v blízkých i vzdálenějších městech v Bavorsku. V Bavorsku to umějí, jejich trhy nás i inspirovaly k tomu, co bychom v Chebu v budoucnu chtěli mít,“ dodává k možné spolupráci s bavorskými sousedy Tomáš Linda.

Farmáři v novém kabátě se letos poprvé sejdou už během velikonočního víkendu 19. dubna.

„Počet bude mezi deseti až 25 stánky, na velikonoční trhy se počítá s větší účastí. Minimum je deset. Se sortimentem, který se od farmářských trhů očekává, ať je to maso, zelenina, včelí výrobky. Měli by se prezentovat místní výrobci uzenin, pekař,“ popisuje místostarosta.

Trhy budou každou sobotu

Po Velikonocích pak radnice plánuje farmářské trhy každou sobotu. A to vždy od 9 do 16 hodin.

„Já si troufám říct, že každý z prodejců bude chtít nabízet to nejlepší, co má, v kvalitě, která je poptávaná. Pak je týdenní frekvence výhodou. Lidé budou počítat s tím, že se v sobotu ráno vyplatí jít do města,“ uzavírá Tomáš Linda.

Stánky včetně centrálního stanu pro posezení a vychutnání doprovodného programu budou umístěné v horní části náměstí Krále Jiřího z Poděbrad.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme