Nové centrum na českobudějovickém sídlišti Máj nabídne zázemí pro seniory i pro děti

Na českobudějovickém sídlišti Máj bude už brzy nové komunitní centrum. Několikapatrový objekt s hřištěm na střeše nabídne zázemí lidem bez rozdílu věku i barvy pleti. Centrum by mělo začít fungovat už o letních prázdninách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

parkování České Budějovice | Foto: Jana Matznerová

„Jestli to pomůže životu na Máji, tak by to bylo dobře. Chtěla bych věřit, že to bude lepší pro budoucnost a pro soužití těch lidí,“ podotkla obyvatelka Máje Helena Zvěřová, která se včera přišla podívat na prezentaci nového komunitního centra.

Už teď ví, že ho bude se svým manželem navštěvovat. Své prostory tam totiž bude mít i Klub pro seniory.

Přehrát

00:00 / 00:00

O to, jak bude vypadal komunitní centrum na sídlišti Máj, se zajímala redaktorka Jitka Cibulová Vokatá

Kromě seniorů budou budovu využívat i policisté, poradna pro ženy, centrum pro mladou rodinu a salesiánské středisko pro mládež.

„Slibujeme si, že hlavě budeme blízko těm, s kterými už dlouho pracujeme a že naopak ještě získáme další děti a mládež, kteří bydlí v blízkosti komunitního centra, pro které bylo teď složité k nám docházet pravidelně,“ uvedl ředitel salesiánského střediska Tomáš Rádl.

„Je to strategicky významná věc, která se podařila, že to komunitní centrum se postavilo tam, kde obyvatelé jsou, kam mohou lehce přijít a kde mohou vytvářet a spoluvytvářet program a vlastně život na Máji,“ dodal Rádl.

Českobudějovické sídliště Máj si nedávno vysloužilo publicitu kvůli sporům s rasovým podtextem. Napjatou situaci loni odstartoval konflikt dětí na hřišti, který přerostl v nepokoje se sociálním a protiromským podtextem. Na demonstrace pak do města dorazili pravicoví radikálové z Česka i zahraničí a zasahovali proti nim i těžkooděnci.

Soud v Budějovicích udělil za loňské vyhrožování na sídlišti Máj podmínku

Číst článek

Někteří obyvatelé sídliště Máj se domnívají, že komunitní centrum bude především pro Romy, Tomáš Rádl to však popírá – programy salesiánského centra jsou podle něj určeny pro děti a mládež bez rozdílu barvy pleti.

„Děti a mládež budou mít dobře naplněný svůj volný čas a budou se učit ten čas rádi a smysluplně prožívat, takže potom je daleko míň problémů a lepší se potom žije i těm ostatním, kteří jsou kolem nich,“ řekl Rádl.

Všechny organizace, které se do komunitního centra nastěhují, dělají nějakou záslužnou činnost.

„Jsem přesvědčen, že komunitní centrum právě díky té široké paletě nejrůznějších organizací – zaměřené od malých dětí až po seniory – dokáže oslovit obyvatele sídliště Máj, nasát je do svých prostor a opravdu oživit sídliště a vytvářet velmi pozitivní klima,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD).

Komunitní centrum by mělo na sídlišti Máj začít fungovat v polovině srpna.

Jitka Cibulová Vokatá, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme