Finále extraligy je tu! Kometa bude hrát o svůj premiérový titul

V 18 hodin a 20 minut začne očekávané finále hokejové extraligy. O svůj první titul v historii samostatné české soutěže bude bojovat Brno, podruhé se chce mistrem stát Zlín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kometa Brno postoupila do finále hokejové extraligy | Foto: ČTK

„Podle mě to bude dlouhá, vyrovnaná série, protože oba týmy v semifinále přesvědčily, že jsou velmi houževnaté,“ míní komentátor České televize a bývalý hokejista David Pospíšil.

„Oba týmy mají ve svém mužstvu osobnosti, oba překvapily, protože proti Třinci a Spartě byly outsidery a nepočítalo se s tím, že postoupí.“

Beze sporu bude záležet na brankářích obou celků. Není to tak dávno, co brněnský Trvaj svými zákroky přivedl k zoufalství jinak suverénní Plzeň, teď se to samé povedlo jeho kolegovi Čiliakovi proti Spartě. Zlínský Kašík má před sebou pevnou obranu, kterou sám často podrží výbornými zákroky.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Davidem Pospíšilem mluvil moderátor Petr Král

Rozhodnout moravské finále mohou maličkosti. David Pospíšil nechce tipovat vítěze, oceňuje kvalitu Brna, ale zároveň připomíná, že zlínští hokejisté jsou se svým stylem dlouhodobě úspěšní.

“Hrají každou sezonu téměř stejný hokej a mají s tím pořád úspěch. Podle mě to je díky osobnostem. V útoku Čajánek, Leška, v obraně Zámorský, navíc tam hokejově rostou Holík nebo Honejsek. Určitě bych mu nepodsouval roli outsidera,“ říká Pospíšil.

Martin Charvát, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme