Sobotka pomohl k výhře St. Louis dvěma asistencemi, gól Rozsívala nestačil

Český útočník St. Louis Vladimír Sobotka se výrazně podílel na vítězství svého týmu nad obhájci titulu z Chicaga, když společně s obráncem Romanem Polákem připravili vítěznou branku pro Jackmana v 6. minutě prodloužení.

Útočník St. Louis Vladimír Sobotka se raduje z gólu

Útočník St. Louis Vladimír Sobotka se raduje z gólu | Zdroj: Reuters

Už předtím přihrával Sobotka na druhý gól St. Louis, který vstřelil dvě vteřiny před koncem první třetiny Shattenkirk. Chicago ale skóre otočilo, když třetí branku vsítil český obránce Michal Rozsíval.

Nicméně domácí vyrovnali sedm vteřin před koncem třetí třetiny. Při pětiminutové přesilové hře, kterou ještě St. Louis zvýraznilo odvoláním brankáře, se prosadil Tarasenko. V prodloužení pak po akci českých hráčů Sobotky a Poláka rozhodl Jackman.

Další výborný výkon předvedl Paul Stastny, který byl u všech gólů Colorada při vítězství nad Minnesotou 4:2. Společně se svým spoluhráčem MacKinnonem zaznamenali gól a tři asistence a po dvou zápasech vedou se sedmi body produktivitu play off.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Pittsburgh - Columbus 3:4 ve druhém prodl. (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 4. a 5. Gibbons, 18. Niskanen - 28. a 82. Calvert, 6. Johansen, 54. Johnson. Střely na branku: 42:45. Diváci: 18.619. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

St. Louis - Chicago 4:3 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. Porter, 20. Shattenkirk (Sobotka), 60. Tarasenko, 66. Jackman (Polák, Sobotka) - 38. Keith, 45. Seabrook, 47. Rozsíval. Střely na branku: 31:28. Diváci: 19.639. Stav série: 2:0.

Colorado - Minnesota 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 23. a 32. Landeskog, 7. MacKinnon, 60. Stastny - 5. Coyle, 59. Scandella. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.402. Stav série: 2:0.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít