Brněnští zastupitelé budou hlasovat o prodeji pozemků Amazonu. Již počtvrté

Už počtvrté budou dnes brněnští zastupitelé rozhodovat o prodeji pozemků pro logistické centrum Amazonu. Zástupci internetového obchodu ale už před dvěma týdny oznámili, že o brněnské lokality zájem nemají. Podle primátora ale město jednat musí, zavazuje je smlouva. Internetový prodejce nejspíš své sklady v Česku postaví jen v Dobrovízi u Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Město ale musí i nadále s developerem spolupracovat. „Jsem vázán smluvním vztahem z prosince minulého roku, který schválilo zastupitelstvo města Brna a předložím záležitosti ke schválení,“ říká primátor Brna Roman Onderka z ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

Před čtvrtým hlasováním o pozemcích pro Amazon mluvil s brněnským primátorem Romanem Onderkou (ČSSD) reportér Tomáš Jelen

Smlouva z loňského roku zavazuje město a developera na projektu spolupracovat a platí až do konce roku. Bod tak zřejmě není na programu naposledy.

Zastupitelé za ODS ale ani tentokrát prodej pozemků nepodpoří. „Myslím si, že je jen otázka času, než do toho území přivedeme investory, kteří budou v souladu s územním plánem a kteří zaměstnají stejný počet lidí jako by zaměstnal Amazon,“ doplňuje radní za ODS Libor Šťástka.

Místo Brna, které distribuční halu v průmyslové zóně Černovické terasy odmítlo, vyroste sklad pravděpodobně na Slovensku či v Polsku.

Amazon plánoval v novém velkoskladu na jižní Moravě zaměstnat 1500 lidí a investovat zhruba 2,7 miliardy korun. Skladu měl mít rozlohu 95 tisíc metrů čtverečních.

V Česku tak nakonec zřejmě vznikne pouze jedno logistické centrum Amazonu, a to v Dobrovízi u Prahy. Amazon potvrdil, že složí 50 milionů korun pro stavbu obchvatu obce, jehož vybudování je jednou z podmínek zatím nepodepsané smlouvy o spolupráci.

Česká republika by se výstavbou distribuční haly Amazonu stala první evropskou zemí na východ od Německa, kde společnost zřídí své logistické centrum.

Síť distribučních center internetové společnosti Amazon v Evropě | Zdroj: ČTK

Tomáš Jelen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme