Michal Rozsíval pomohl v NHL vyrovnat Chicagu sérii proti St. Louis

Dva obraty skóre viděli diváci v zápase play off NHL mezi Chicagem a St. Louis. Hráči Blackhawks přišli o dvou brankové vedení a 4 minuty před koncem prohrávali, nakonec se ale radují z vítězství a vyrovnání série na 2:2.

Český obránce Michal Rozsíval (vlevo) brání Patricka Berglunda ze St. Louis

Český obránce Michal Rozsíval (vlevo) brání Patricka Berglunda ze St. Louis | Zdroj: Reuters

Domácí Chicago poslaly ve čtvrtém zápase 1. kola play off do vedení branky Shawa a Kanea, během posledních 70 sekund druhé třetiny, ale hráči Blues vyrovnali. Na gólu na 2:1se asistencí podílel i Čech Vladimír Sobotka.

V úvodu závěrečné části otočil Tarasenko na 3:2 pro St. Louis, ale necelé 4 minuty před koncem zápasu přihrál Michal Rozsíval Bickellovi na vyrovnávací gól. V prodloužení pak Patrick Kane svým třetím gólem v sérii rozhodl o vítězství Chicaga 4:3 a vyrovnání série na 2:2.

Stejný stav platí po čtyřech zápasech i u dalších dvou sérií. Columbus doma prohrával po jedenácti minutách už 0:3, ale náskok dotáhl a 24 sekund před koncem při hře bez brankáře vyrovnal Brandon Dubinsky. V prodloužení dal vítězný gól domácí Nick Foligno.

Dallas s Anaheimem v domácím prostředí také prohrával. Po první třetině vedli hráči Ducks 2:0, v zeleném hrající hráči Dallasu ale vyrovnali už v úvodu druhé třetiny a ve třetí třetině rozhodli Eakin a Goligoski o vítězství Stars 4:2 a dorovnání stavu zápasů na 2:2.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
Columbus - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 17. Jenner, 35. Johansen, 60. Dubinsky, 63. Foligno - 7. Adams, 11. Kunitz, 12. Neal. Střely na branku: 46:25. Diváci: 18.970. Stav série: 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:
Dallas - Anaheim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 21. Jamie Benn, 27. Fiddler, 47. Eakin, 48. Goligoski - 13. Allen, 19. Maroon. Střely na branku: 26:23. Diváci: 18.962. Stav série: 2:2.

Chicago - St. Louis 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 37. a 72. P. Kane, 29. Shaw, 57. Bickell (Rozsíval) - 39. a 53. Tarasenko, 40. Lapierre (Sobotka). Střely na branku: 34:33. Diváci: 22.123. Stav série: 2:2.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít