Baseballisté v Třebíči začali sezonu stavbou nového hřiště, na stávající se už nevejdou

Třebíč bude v letošním roce hostit dvě mistrovství Evropy v baseballu. Šampionát hráčů do 21 let bude tamní klub dokonce přímo pořádat. Právě v těchto dnech začali třebíčští baseballisté stavět pro mládežnické kategorie nové hřiště. Na stávající se už nevejdou. Klub je úspěšný a tak nemá nouzi o příliv mladých talentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charitativní turnaj ve zjednodušeném baseballu | Foto: Hana Marhanová | Zdroj: Český rozhlas

Baseball v Třebíči zažívá obrovský boom, něco jako biatlon v Novém Městě. Třebíčští hráči jsou úspěšní a klub má příliv mladých talentů.

Jenže mladí nemají často kde trénovat, protože první hřiště je vytížené na maximum. A tak se staví hřiště nové, které bude menší a přímo určené pro všechny mládežnické kategorie až do mladších kadetů.

Stavbaři už odvedli kus práce, právě teď budují střídačky pro hráče. „V další fázi by se mělo udělat oplocení celého areálu a v neposlední řadě by tu měla vyrůst i tribuna. Samozřejmě odpovídající hřišti. Kapacita určitě nebude převyšovat 100 míst,“ říká manažer klubu Třebíč Nuclers Robert Vávra.

Už mají položené i drenáže, zavlažování a chystají se sázet trávník, který je stejně důležitý jako pro fotbal.

„Máme speciální travní semeno, které se nám osvědčilo v drsnějších podmínkách Vysočiny. Každodenně ho přihnojujeme a udržujeme,“ dodává manažer.

Michal Malý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme