Soud poslal do vazby řidiče, který pod vlivem drog srazil autem policistku

Soud v Mělníku uvalil vazbu na dvaadvacetiletého muže, který v pátek pod vlivem drog srazil autem 36letou policistku. Ve vysoké rychlosti do ní najel, když se ho snažila na silnici u Kostelce nad Labem zastavit. Vážným zraněním policistka později v nemocnici podlehla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soud (ilustrační foto)

Soud (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Soud poslal řidiče do vazby, protože se z jeho strany obává maření výkonu úředního rozhodnutí a také toho, že by mohl utéct.

S médii muž dnes u soudu nekomunikoval a celou cestu ze soudní síně do policejního auta si přes hlavu držel bundu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vlně solidarity, kterou zvedl případ usmrcené policistky, informoval redaktor Martin Karlík

Obviněný putoval od soudu do vazební věznice v Litoměřicích. Policisté muže stíhají za trestný čin násilí proti úřední osobě, za což mu hrozí až 16 let vězení.

Řidič byl podle vyšetřovatelů pod vlivem drog a měl jedenáctkrát vystavený zákaz řízení - třikrát od soudu, v dalších případech ve správním řízení.

Kamarád muže, který přejel policistku, boural. Také on měl zákaz řízení a byl pod vlivem drog

Číst článek

Mladíkovo auto chtěla v pátek nejdříve zastavit hlídka v Brandýse nad Labem, řidič však na výzvu policistů nereagoval a začal ujíždět.

Na cestě ke Kostelci nad Labem jeho vůz znovu zastavila hlídka. Tam muž do policistky najel. Po nehodě ujel, ale policisté ho později zadrželi.

Pomoc pozůstalým po tragicky zemřelé policistce
Číslo účtu sbírky: 2900339973/2010
(podúčet Unie BS zřízený přímo pro tento účel)
- platbu provádět bez dodatečných symbolů
- do zprávy pro příjemce uvést heslo „PČR“

Smrt policistky zvedla v Česku vlnu solidarity. Policisté po celé republice vyjadřují soustrast černou stužkou na uniformě a jak policisté, tak lidé mimo policii přispívají na speciální sbírkové konto. Výtěžek z něj dostane rodina zemřelé policistky.

Aktuálně je na účtu 155 tisíc korun. Sbírka potrvá do 3. června.

Podle zákona dostane rodina odškodné od policie. Manželovi a nezaopatřeným dětem vyplatí jednorázově částku minimálně 200 tisíc korun. Částka se každý rok navyšuje podle toho, jak roste průměrný plat. Pokud žijí v rodině zabitého policisty i rodiče, dostane každý z nich 100 tisíc korun.

Každý měsíc pak rodina dostane příspěvek, který se může podle okolností vyšplhat až na 80 procent platu zabité ženy.

mta, Martin Karlík, Kateřina Havránková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme