Symbolem letošního třeboňského Anifilmu jsou pastelky a tužky

Začíná Mezinárodní festival animovaného filmu Anifilm. Spojením s konkurenčním Anifestem vznikl největší festival svého druhu ve střední Evropě. Symbolem letošního ročníku jsou pastelky a tužky. Návštěvníci budou sledovat filmy i animovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výhled na Třeboň z Radniční věže na Masarykově náměstí | Foto: Romana Kostohryzová

Festival diváky láká na stovky filmů v soutěžních i nesoutěžních kategoriích, divadelní představení nebo koncerty.

„Když lidé přijedou, mají prostor se seznámit s animací ve všech jejích podobách a formách. I kdyby někdo nevěděl, co dnešní animace znamená, má možnost všechno v Třeboni vidět,“ zve návštěvníky ředitel Anifilmu Tomáš Rychecký.

Symbolem letošního ročníku je tužka nebo pastelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

S ředitelem Anifilmu Tomášem Rycheckým natáčela reportérka Mária Pfeiferová

„Aby si třeba děti, které přijdou do styku spíš s tabletem, uvědomily, že většina filmů, které uvidí v kině, vznikaly původně z nápadu nějakého výtvarníka. Ten si kreslil nějakou tužkou nebo pastelkou,“ vysvětluje Rychecký.

Festival připomíná přímo uprostřed třeboňského náměstí velké A, na které si lidé mohou malovat, cokoli je napadne. Celkem je takových písmen po městě rozmístěných sedm a tvoří dohromady nápis Anifilm.

„Mám radost z toho života, činorodosti štábu, který tady pobíhá a od rána instaluje a zabydluje kinosály,“ pochvaluje si Rychecký.

Anifilm potrvá v jihočeské Třeboni do neděle.

Anifilm 2014 | Foto: Anifilm

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme