Cyklostezka mezi Chebem a Chocovicemi je hotová, stála 30 milionů

V Karlovarském kraji spojuje největší města páteřní cyklotrasa. Jeden z posledních úseků dnes dokončili mezi Chebem a obcí Chocovice. Komunikace dlouhá necelých pět kilometrů stála 30 milionů korun. Celkem 85 procent z této částky tvoří dotace regionálního operačního programu. Zbylých 15 procent uhradil Karlovarský kraj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stezka Cheb-Chocovice | Foto: Zdeněk Trnka

Nový úsek cyklostezky překonává řeku Ohři a prochází náročným terénem. Podle místostarosty Chebu Tomáše Lindy z ODS je projekt pro město výjimečný:

„Pro Cheb je to určitě pozitivní zpráva, budu moc rád, když se Cheb stane jedním z vyhledávaných cílů na této trase. Pro chebské je to naopak příležitost podívat se prostřednictvím kola napříč celým krajem.“

Krajský projekt na vybudování páteřní regionální cyklostezky vznikl před 14 lety a stále není u konce. V přípravě jsou další dva úseky. Na okraji Karlových Var a v údolí řeky Ohře, u osady Šemnice.

Cílem je propojit Karlovarský kraj cyklostezkou z Německa až do Ústeckého kraje. Po dokončení bude stezka měřit 105 kilometrů. Výstavba cyklostezky už stála více než 200 milionů korun.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme