Policejní kynologové z Ústeckého kraje a ze Saska soutěžili na Mostecku

V Kaňkově na Mostecku se sešli psovodi z Ústeckého kraje a ze sousedního Saska. Přijeli soutěžit o pohár vedoucího pořádkové služby krajského ředitelství. Hlavně si ale vyměnili zkušenosti v boji s kriminalitou na obou stranách hranice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž českých a německých psovodů v Kaňkově na Mostecku | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

„Policie, jménem zákona stůj!“ rozléhá se cvičištěm. Jeden z českých kynologů právě prohledává pachatele.

I když figurantovi pohyb ztěžuje ochranný oblek, v reálu by to měl pachatel ještě těžší, pes si s ním pohrává opravdu velmi snadno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soutěži psovodů přihlížel reportér Jan Bachorík

„Pachatel“ chtěl utéct do lesa a střílel. Pro psovody to ani v reálném životě není zas tak neobvyklé. „Nejen že tuto disciplínu trénujeme, my ji používáme. Stává se to už docela často, ne jednou za rok nebo za půl roku,“ říká šéf ústeckých krajských kynologů Petr Tomášek.

Samozřejmě má strach o život svých lidí i jejich čtyřnohých kolegů. „Pes je součástí psovoda, je to taková srdeční záležitost. Stát se může cokoli jak psovi, tak psovodovi. Pes je s ním srostlý, je to jedna dvojice, a je to pak smutná věc, když se něco stane,“ přiznává.

Při soutěži si policisté jak z Česka, tak ze Saska neprocvičili jen zadržení nebezpečného pachatele, ale také hledání lidí v terénu, nebo stále více důležité vyhledávání drog, které jsou na obou stranách hranice stále větším problémem.

Soutěž českých a německých psovodů v Kaňkově na Mostecku | Foto: Jan Bachorík

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme