Anketu Král bílé stopy mohou poprvé v historii ovládnout snowboardisté

Čeští lyžaři uzavřou úspěšnou sezónu. Ten nejlepší z nich se na Žofíně stane Králem bílé stopy. Největší favoritkou je snowboardcrossařka Eva Samková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardistka Eva Samková na nominačním večeru v Rudolfově galerii na Pražském hradě | Zdroj: ČTK

„Je mi skvěle. V cíli jsem byla v euforii, došlo mi, že jsem vyhrála. Je to divný, jsem malá holka z Vrchlabí a najednou mám zlatou medaili,“ říkala po svém největším úspěchu na olympijských hrách v Soči.

Pokud Eva Samková zvítězí, bude od premiérového vyhlášení v roce 1973 první reprezentantkou snowboardingu, která to dokáže. A vzhledem k tomu, že má jako jediná z nominovaných olympijskou medaili ze Soči, se to dá očekávat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Byla bych radši, kdyby vyhlásili mého trenéra,“ přeje úspěch svému kouči snowboardcrossařka Eva Samková

„Nad tím jsem nepřemýšlela. Těším se na jídlo a uvidíme. Natáčela jsem kvůli tomu i nějaká videa, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat,“ neřeší své šance Eva Samková.

Jedenadvacetiletou snowboardcrossařku by spíš potěšilo, kdyby její kouč Marek Jelínek vyhrál kategorii Trenér roku.

„Pro trenéry je to určitě zajímavější, protože se jim dostane nějakého uznání. Pro mě je to taky hezký, ale byla bych radši, kdyby vyhlásili mého trenéra,“ dodala Samková.

Triumf snowboardistů v původně pouze lyžařské anketě může být nakonec na Žofíně úplný. Kromě Evy Samkové v celkovém hodnocení a Marka Jelínka mezi trenéry je totiž favoritkou také Ester Ledecká v kategorii juniorů.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme