Ústečtí strážníci dostali auta, která si poradí i na zaplavené silnici. Získat by měli i nový člun

Po jednom autě do terénu mají strážníci v Ústí nad Labem v každém ze čtyř okrsků. Vozy stály dohromady přes 1,3 milionu korun a hodí se i při povodních. Letos by měla městská policie dostat ještě nový člun a nové auto pro policejní psovody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městská policie v Ústí nad Labem dostala nová služební auta. Na snímku primátor města Vít Mandík (ČSSD) předává jedno z nich veliteli střekovského okrsku Miloši Hubáčkovi | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Ta auta mají zvýšený podvozek, takže mohou vyjet i do terénu, ať to jsou okrajové čtvrti nebo zahrádkářské kolonie. Při povodních můžeme projíždět i místa, kde je voda a kde bychom normálními fabiemi neprojeli,“ přiblížil výhody nových dacií zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

Staré fabie používali strážníci asi devět let, jak uvedl ředitel městské policie Pavel Bakule. Některé podle něj měly najeto přes 280 tisíc kilometrů.

„Myslím, že to bylo také unikum, že jsme vůbec s takovými auty najeli takový počet kilometrů,“ poznamenal Bakule.

Pořízením nového auta pro kynologickou službu, což je rovněž v plánu v letošním roce, by podle něj měla současná obměna vozového parku skončit.

Auta nejsou jedinou novinkou ve výbavě strážníků. Letos jim už město za více než dva a půl milionu korun koupilo nové vysílačky. Starý systém sloužil od roku 1996.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme