Tábor nabízí řidičům novou službu, která je může ochránit před odtahy vozidel

Každoročně řada řidičů doplatí na svoji zapomnětlivost při blokovém čištění ulic. Auto zůstane stát tam, kde nemělo, a strážníci ho nechají odtáhnout na odstavné parkoviště. Tábor ale nyní jako třetí město v republice a první na jihu Čech přichází s novou službou, která majitelům aut pošle zprávu, aby vůz přeparkovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Blokové čištění v Karlových Varech | Foto: Zdeněk Trnka

Novinka funguje přes webový portál www.cisteniulic.cz. Jedná se o iniciativu dvou studentů z Uherskohradišťska, které napadlo, že podobná služba v Česku schází.

Zájemce se na stránkách velmi jednoduše zaregistruje a pak si v seznamu vybere ulici anebo ulice, kde nejčastěji parkuje. Pak už mu s předstihem, který si sám zvolí, přijde na mail nebo na telefon upozornění, že se chystá čištění ulice, a je tedy potřeba přeparkovat.

Základní služba sledování jedné ulice a upozornění emailem je zdarma, pokud chce uživatel dostávat informace o více ulicích, může uhradit poplatek.

Zapomnětlivost přitom vyjde na řidiče na 1600 korun. K tomu ještě může dostat pokutu od městské policie. Praxe je ale taková, že strážníci považují oněch 1600 korun za tak velký trest, že už k tomu nic nepřidávají.

V Táboře začalo blokové čištění minulý měsíc a za duben si muselo na odtahové parkoviště přijít 60 řidičů. Lidé prý o tom, že mají přeparkovat, vědí, ale většina z nich na to zapomene.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme