Bahamy hostí neoficiální MS ve štafetách, čeští atleti na startu nejsou

Největší koncentraci elitních světových atletů byste tento víkend našli na Bahamách. Souostroví v Karibiku totiž hostí první neoficiální mistrovství světa ve štafetách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členky české ženské štafety (zleva) Zuzana Bergrová, Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová a Jitka Bartoničková se radují z bronzové medaile

Členky české ženské štafety (zleva) Zuzana Bergrová, Zuzana Hejnová, Denisa Rosolová a Jitka Bartoničková se radují z bronzové medaile | Zdroj: ČTK

Premiérového ročníku unikátního šampionátu se zúčastní téměř 800 atletů ze 48 zemí. Půjde tedy opravdu o velkou akci, od které si organizátoři slibují, že se natrvalo zabydlí v kalendáři Mezinárodní atletické federace.

K tomu by mohlo pomoci i vyprodané hlediště v hlavním městě Nassau.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věřím, že si to všichni užijeme, těší se největší domácí hvězda Chris Brown.

„Myslím, že Bahamy jsou skvělé místo na pořádání této akce. Je tady ideální počasí, dobré jídlo, příjemní lidé a máme nový stadion, kterým se chceme pochlubit. A samozřejmě se pokusíme doma předvést v nejlepší formě,“ slibuje fanouškům Chris Brown.

Bahamský sprinter nastoupí do štafety na 4x400 metrů, ve které získal všechny své největší úspěchy. Naposledy zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně.

Kromě této trati se muži i ženy představí také v bězích na 4x100, 4x200, 4x800 a 4x1500 metrů. A i pro zkušené atlety to bude výjimečný šampionát.

„Štafetový běh je opravdu speciálním typem atletického závodu. Sportovec, který je zvyklý soutěžit jen za sebe, najednou musí pracovat s ostatními jako tým. A pro mě je příjemné, že sprinteři, se kterými v sezoně soupeřím, jsou na chvíli mými parťáky,“ těší se na závody před domácím publikem čtvrtkař Chris Brown.

Slovensko vyslalo kvarteto půlkařů, Češi se nezúčastní

Ten je v pětatřiceti letech se sedmi medailemi z velkých světových akcí legendou bahamské atletiky a rád by pomohl k úspěchu i mnohem mladším sprinterům.

„Je to hodně motivující. Sledujeme své časy na jednotlivých úsecích a samozřejmě nikdo nechce být tím nejslabším článkem. Jsem také rád, že se ve štafetovém týmu potkávám s mladými sprintery, kterým můžu předat pár zkušeností,“ říká Chris Brown.

„Věřím, že si to všichni užijeme, a moc se těším na to, že budu opět reprezentovat Bahamy,“ dodává Chris Brown, který skončil v březnu na halovém světovém šampionátu druhý za Pavlem Maslákem.

Češi se akce v Nassau nezúčastní, ale své zástupce bude mít Slovensko, které do Karibiku vyslalo kvarteto půlkařů.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme