Senior z Kroměřížska se pravděpodobně otrávil metanolem

Policie vyšetřuje v souvislosti s metanolovou aférou úmrtí čtyřiašedesátiletého muže z okresu Kroměříž. Podle předběžných výsledků pitvy se otrávil právě metanolem. Pokud se podezření potvrdí, bude to oficiálně 49. úmrtí od začátku série otrav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol (ilustrační foto)

Alkohol (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Seniora našla doma mrtvého jeho manželka. Odebrané vzorky alkoholu z rodinného domu byly podle policejního mluvčího Petra Jaroše negativní.

Zatím tak není jasné, co u zemřelého muže otravu způsobilo. Příčinu budou vyšetřovatelé definitivně znát až za několik dnů poté, co obdrží závěrečnou pitevní zprávu.

Před dvěma týdny Krajský soud ve Zlíně uložil údajným míchačům směsi kontaminované metanolem Tomáši Křepelovi ze Zlína a Slovákovi Rudolfu Fianovi za obecné ohrožení doživotní vězení. Mnohaleté tresty dostalo za obecné ohrožení, nebo přípravu a účast na ohrožení i dalších osm obžalovaných mužů, kteří otrávený alkohol distribuovali... více zde.

„My nechceme, aby vznikla nějaká panika, nicméně nabízí se varování pro občany. Stále nemáme stopy po tom, kam zmizelo zhruba dva tisíce litrů tohoto smrtícího alkoholu. Proto varujeme veřejnost, že stále je možnost toho, že se objeví mezi lidmi,“ upozornil Jaroš.

Právě léto spojené s dovolenou, večírky či grilováním může být podle policistů rizikové. Lidé by se proto měli vyvarovat pití alkoholu pochybného původu.

Metanolová aféra začala 3. září 2012, kdy v Havířově zemřel na otravu první člověk. Od té doby počet mrtvých dosáhl téměř padesátky a mnoho dalších lidí má trvalé následky.

Otravy metylalkoholem | Foto: Český rozhlas

Pavel Sedláček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme