Tenisté zkoušejí novinku, „chytrá“ raketa vysílá informace o kvalitě úderů

Tenistům by mohla pomáhat revoluční novinka, kterou teď někteří hráči zkoušejí při zápasech grandslamového Roland Garros. Takzvaná „chytrá“ raketa sbírá informace o síle jednotlivých úderů, jejich rotaci nebo čistotě prostřednictvím technologie bluetooth do mobilního telefonu nebo do počítače.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Karolína Plíšková | Zdroj: ČTK

„Jednou za čas je určitě dobré zjistit, kde míčky ve středu rakety trefuju. Tréninky podle toho ale asi dělat nebudu,“ říká Karolína Plíšková, která „chytrou“ raketu také zkoušela.

Česká hráčka ví, že může tenistům pomáhat. A potvrzují to i slova Barbory Záhlavové-Strýcové, která ale o něčem podobném slyší prvně v životě

Přehrát

00:00 / 00:00

O zkušenosti českých tenistek s "chytrou" raketou se zajímal Jaroslav Plašil

„Zjistila jsem, že rakety, co tady mám, mají trochu jinou váhu. Když by v ní čip byl, tak po úderu se raketa trošku třese, pak potřebujete mít v hlavě rakety víc závaží. To lépe zjistíte čipem, než jen pocitem,“ říká Záhlavová-Strýcová.

Autoři novinky předpokládají, že ji budou brzy používat nejen profesionální tenisté, ale že zaujme také amatéry. Mohou se zlepšovat a také poměřovat se svými přáteli na kurtu i třeba na sociálních sítích.

Zajímavé postřehy nabídl v Praze v této souvislosti také Ivan Lendl, jeden z nejlepších tenistů historie a ještě nedávno také úspěšný kouč wimbledonského vítěze Andyho Murrayho.

„Kamarád, který mi dělá rakety, už to má dost dlouho a když si u něj někdo zamluví raketu, tak mu po internetu z čipu pošle informace, jestli má mít těžší, nebo lehčí raketu a další údaje. Když to budou hráči používat, bude to zajímavé pro televizní diváky. Viděli by, jak rychlou hlavu rakety mají při podání. Stejně jako u golfu,“ říká Lendl.

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme