Třetina regionálních autobusů na jižní Moravě má klimatizaci, v brněnské MHD chybí

Už třetina všech regionálních autobusů v jihomoravském integrovaném dopravním systému má klimatizaci pro cestující a jejich podíl se stále zvyšuje. Je to například jedna z podmínek při nových výběrových řízeních na dopravce. Naopak brněnský Dopravní podnik o zavedení klimatizovaných vozů stále jen uvažuje. Zatím prý není jasné, zda by klimatizace v podmínkách tuzemského městského provozu byla dostatečně efektivní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnská MHD, ilustrační foto | Foto: Ivan Holas

Na třicetistupňová vedra v brněnské MHD jsou zřejmě cestující už zvyklí. Oslovený muž konstatuje, že jezdí raději jen ráno a večer, starší paní v tramvaji soudí, že se to dá vydržet.

Naopak v regionálních autobusech si klimatizaci pochvalují a společnost KORDIS, která dopravu koordinuje, kontroluje, zda je využívána.

„Oddělení řidiče od cestujících není tak výrazné jako třeba v MHD. Prodává jízdní doklady a s cestujícími komunikuje. Zatím jsme nezaznamenali ten problém, že by řidiči měli puštěnou klimatizaci jenom pro sebe,“ říká ředitel Jiří Horský.

Ojediněle si prý dokonce cestující stěžují, že klimatizace je až příliš účinná.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme