Za únik kyseliny z Penty v Chrudimi může únava materiálu, potvrdilo vedení firmy

Za únik kyseliny dusičné z výrobního závodu firmy Penta v Chrudimi může únava materiálu. K události došlo v sobotu, v té době ale v objektu skladu nebyli žádní pracovníci. Hasiči až do půlnoci zkrápěli mrak a neutralizovali chemikálii sodou, lidem doporučili nevycházet ven a nevětrat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči likvidují únik kyseliny | Foto: www.hzspk.cz

„Příčina byla v prasknutí uzavíracího těsnění, v důsledku zřejmě únavy materiálu na jednom z kontejnerů, ve kterých to bylo uskladněno. Žádný lidský faktor,“ uvedl generální ředitel firmy Petr Švec.

Nebezpečná látka unikla z areálu firmy na výrobu chemikálií v místní části Píšťovy v sobotu odpoledne. První mrak se objevil okolo třetí hodiny odpoledne a situace se vyhrotila přibližně o šest hodin později.

Na místě zasahovaly hasičské jednotky z Chrudimi, Slatiňan, Pardubic, Heřmanova Městce a také protichemická jednotka z Lázní Bohdaneč.

Obyvatelé Chrudimi i Slatiňan byli varováni prostřednictvím sms zpráv a místního rozhlasu. Hasiči jim doporučili až do nočních hodin nevětrat a nevycházet z domu.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme