Uzavření Kasárenské ulice v Prachaticích kritizují řidiči i ochránci zeleně

Kasárenská ulice v Prachaticích je rozkopaná, a protože se jedná o frekventovanou komunikaci, její uzavírka působí dopravní komplikace. Vedení města se pokusilo najít řešení, aby zjednodušilo objízdné trasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Prachaticích mají novou fasádu na Národním domě | Foto: Václav Malina

„Snaha byla, ale nejde to“. Takové je stručné shrnutí nápadu zprovoznit Hradební ulici oběma směry a ulevit tak dopravě v Prachaticích. Bude se tudy proto i nadále jezdit jednosměrně.

Práce v Kasárenské ulici jsou rozdělené na dvě části, aby bylo možné alespoň provizorně zásobovat všechny provozovny.

První etapa úprav skončí ve druhé polovině července. Pak se uzavírka posune do areálu bývalých kasáren. Rekonstrukce Kasárenské ulice v Prachaticích potrvá zhruba do konce srpna.

Někteří lidé psali na prachatickou radnici a kritizovali poražení několika stromů, většinou lip, v Kasárenské ulici.

Prvním protiargumentem vedení města je fakt, že zahájilo přípravu rekonstrukce Kasárenské ulice v úseku od kruhové křižovatky k ulici Za Baštou v roce 2008. Už tehdy bylo jasné, že k rozšíření chodníků a komunikace bude potřebovat pozemky se vzrostlými stromy.

Povolení k jejich pokácení vydal odbor životního prostředí a nikdo se proti němu neodvolal. Opakuji, že to bylo v květnu před šesti lety.

Druhý bod obhajoby ve věci kácení stromů v Kasárenské ulici v Prachaticích se týká náhradní výsadby. Město už jako náhradu vysázelo novou zeleň u lávky přes Pivovarskou ulici v hodnotě téměř 170 tisíc korun.

Zasazení dalších 123 keřů je součástí samotné rekonstrukce Kasárenské ulice. Keříky ale podle kritiků vzrostlé stromy nenahradí.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme