Věřím, že většina kluků chce reprezentovat, říká kouč Vladimír Růžička

Hokejová reprezentace má před sebou sezonu, jejímž vrcholem bude domácí mistrovství světa. Trenér Vladimír Růžička má v plánu zapojit do přípravy hlavně mladé hráče, se kterými se sejde dvakrát během léta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Vladimír Růžička na tiskové konferenci zopakoval, že od reprezentace odchází. | Foto: Tomáš Adamec

Na konci července a pak poslední týden v srpnu, to jsou termíny soustředění národního týmu. V pražském Edenu a následně v Rokycanech chce trenér Růžička vyzkoušet mládí v národním dresu. Dvěma třetinám nominovaných je do 24 let.

„Chceme těm hráčům dát dost utkání. Jsou tam hráči, kteří tam už byli jako nováčci, mají dost zápasů a chceme je do toho také zapojit. Potom, když ten hráč bude mít 25 zápasů za národní mužstvo před MS, tak toho bude mít samozřejmě víc za sebou a určitě bude mít víc zkušeností.“ říká Vladimír Růžička k mladým hráčům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Národní hokejový tým se chystá na letní přípravu

Ty starší zkoušet nepotřebuje a rád by je zapojil až před domácím šampionátem. „Čím víc to půjde k mistrovství světa, tak i ty třicetileté. Ale půl sezony tam nechci brát kluky, kterým věřím. Mají velké zkušenosti, abych je tahal na tyto akce. Důležité je, aby mladí hráči dostali šanci v národním mužstvu v těch těžkých zápasech.“

Tým na letní soustředění je mladý, z 28 hráčů se jich narodilo 20 v roce 1990 a později. A kromě Honejska s Emingrem jde o hráče z extraligy.

Z konce pražského Lva Růžička strach nemá

„Ve Lvu hrají zkušení hráči, myslím, že budou hrát v nějakém kvalitním týmu a určitě o ně bude postaráno,“ věří Vladimír Růžička hráčům z pražského Lva. Trenér reprezentace má také v plánu cestu do zámoří.

„Chci vidět nějaký zápas ´dvacítky‘ a určitě tam mám naplánovanou cestu na nový rok do Kanady a USA. Tam chci s hráči probrat nějaké věci. Věřím, že ti kluci většinou reprezentovat chtějí,“ říká před začátkem sezony trenér národního týmu Vladimír Růžička.

Jakub Marek, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme