Sobotka zahajuje inspekční kolečko po ministerstvech, začne u Hermana

Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) zahajuje kolečko návštěv u ministrů své vlády. Chce zkontrolovat, jaké kroky na resortech udělali, a povzbudit je do další práce. Jako první navštíví Sobotka ministerstvo kultury, které vede Daniel Herman (KDU-ČSL).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

„S panem ministrem Hermanem projednají jak plnění vládních závazků v této oblasti, tak se zcela jistě budou věnovat aktuálním tématům, jako je například vládní podpora filmovým pobídkám a kinematografii,“ přiblížil mluvčí vlády Martin Ayrer.

O české kinematografii mluvil Sobotka před několika dny i s českými filmovými producenty na festivalu v Karlových Varech. Právě na to by mohl v rozhovoru s Hermanem navázat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o Sobotkově inspekční cestě po ministerstvech připravili redaktoři Lenka Jansová a Antonín Viktora

V příštích týdnech Sobotka postupně navštíví všechny členy své vlády. Podobné inspekce dělal naposledy Mirek Topolánek, který ministry i známkoval, to však Sobotka dělat nehodlá, jak řekl České televizi.

„Já bych byl rád, kdybychom si našli s každým ministrem hodinu čas na klidnou diskusi o programovém prohlášení vlády, o jeho plnění, o plnění legislativního plánu vlády,“ poznamenal Sobotka.

Bavit se chce s ministry také o přípravě rozpočtu na příští rok – jednání o jeho podobě právě vrcholí a každý ministr má své požadavky.

„Byl bych rád, kdybychom se dotkli i tématu platů policistů a hasičů,“ uvedl například ministr vnitra a Sobotkův spolustraník Milan Chovanec.

Premiérova inspekční cesta skončí u ministra financí Andreje Babiše (ANO). Toho jediného však Sobotka nenavštíví, ale Babiš za ním přijde na úřad vlády. Prý z logistických důvodů.

Lenka Jansová, kov, Antonín Viktora Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme