Větší pořádek v teplických parcích mají zajistit nové informační cedule

V Divadelním a Šanovském parku a také v Zámecké zahradě v Teplicích budou do konce července informační tabule. Město je tam dá i kvůli stížnostem na nepořádek nebo nevhodné chování některých návštěvníků parků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace umístění cedule v Divadelním parku v Teplicích | Foto: Město Teplice

To mají usměrnit piktogramy s doporučenými aktivitami i zákazy doplněné texty v češtině, němčině, angličtině, arabštině a ruštině.

V internetových diskuzích někteří obyvatelé města kritizují například chování lázeňských hostů z arabských zemí. Podle náměstka primátora Hynka Hanzy z ODS jsou ale cedule určené všem.

„Strážníci toto kontrolují. Já bych to neomezoval jenom na dejme tomu arabskou klientelu, protože si myslím, že i spousta v Teplicích žijících Čechů dokáže udělat v těchto veřejných místech větší paseku než třeba arabská klientela. Toto je preventivní informování úplně všech,“ říká náměstek primátorky.

Na cedulích bude také plán parku s umístěním a fotografiemi zajímavých míst. „Spousta lidí používá parky čistě jako průchozí a ani nevědí, že tam jsou různá zajímavá místa.“

Návrh informační cedule, které budou v parcích, ještě musí projít jazykovou korekturou | Foto: Město Teplice

„Zároveň ne vždy všichni se k těm parkům chovají tak, aby je stejně kvalitně mohli využívat i ostatní lidé. Narážím na nepořádek, vandalismus,“ dodává.

Teplice budou informační tabule stát necelých 200 tisíc korun.

Umístění informačních cedulí v teplickém Divadelním parku | Foto: Město Teplice

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme