Mexičtí policisté zachránili několik stovek dětí, v sirotčinci je týrali a nutili žebrat

Mexická policie zachránila 458 dětí a dospělých ze sirotčince, kde je pravděpodobně týrali. Majitele ústavu a jeho osm zaměstnanců zadrželi policisté a teď je vyslýchají. Podle úřadů žily děti ve špatných hygienických podmínkách a personál je měl nutit žebrat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilská policie | Zdroj: Reuters

Podle mexické vlády drželi děti a dospělé v sirotčinci proti jejich vůli. Nechávali je spát na zemi a dávali jim nevyhovující stravu. Úřady také personál podezřívají ze sexuálního obtěžování.

V ústavu se navíc řada dětí narodila a podle policie je majitel nechal zapsat jako své vlastní. Pravým rodičům znemožňoval, aby se o ně starali.

Jestli se všechna podezření ohledně týrání dětí i dospělých potvrdí, půjde o jednu z nejrozsáhlejších a nejhorších afér tohoto typu v Mexiku.

Guvernér oblasti médiím řekl, že všichni, kdo v domově zasahovali, jsou naprosto zděšení. Nikdo prý nečekal, že podmínky v ústavu budou tak děsivé.

Zařízení nazvané Velká rodina, které vzniklo v roce 1974, mělo primárně sloužit jako útočiště pro opuštěné a týrané děti. Částečně ho financovala vláda a peníze na provoz získávalo také z darů.

Tea Veseláková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme