Proruští separatisté nejspíš stojí za sestřelením letadla a brání vyšetřování, zlobí se Kerry

Vyšetřování letecké katastrofy na východě Ukrajiny podle amerického ministra zahraničí Johna Kerryho naznačuje, že Boeing 777 sestřelili proruští separatisté. Šéf americké diplomacie to prohlásil v americké televizi Fox News. Podle něj mají separatisté potřebné vybavení a naznačuje to i trajektorie letu střely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští ozbrojenci prý navíc brání vyšetřování. „Opilí, opravdu opilí vrší těla bez ceremonií do aut a ničí důkazy. Cokoliv co odnesou – a my víme, že už odnesli části letadla – poškozuje vyšetřování,“ řekl Kerry.

„Toto je okamžik pravdy pro Rusko. Někteří z jejich předáků jsou Rusové. Rusko separatisty vyzbrojuje, trénuje a podporuje, ale odmítá je vyzvat, aby dělali věci, které jsou potřeba,“ uvedl americký ministr zahraničí.

Záchranáři už našli 219 obětí havárie malajsijského letadla, nakládají je do chladicích vagonů

Číst článek

Ukrajinští vyšetřovatelé mezitím stále pátrají po desítkách těl ze zříceného letadla. Jeho trosky jsou rozptýlené v okruhu až 25 kilometrů. Těla více než dvou set lidí jsou už podle pozorovatelů OBSE uložená v chladicích vagonech.

Část trosek malajsijského letadla nedaleko vesnice Hrabove na východě Ukrajiny | Foto: Reuters

mka, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme