Separatisti brání pozorovatelům OBSE i Ukrajině ve vyšetřování na místě sestřeleného letadla

Pozorovatelé Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě už byli na místě havárie malajsijského letounu. Proruští separatisté ale oblast uzavřeli. Na místě katastrofy byli také vyšetřovatelé z ukrajinské Agentury pro leteckou bezpečnost, které tam vyslal premiér Arsenij Jaceňuk. Ani jim ale separatisté nepovolili místo důkladně prohledat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruští separatisté procházejí u vesnice Hrabove na východní Ukrajině kolem zabalených těl obětí ze sestřeleného letadla | Zdroj: Reuters

„Nemáme možnost nasbírat důkazy k nehodě. Tým agentů byl na místě méně než hodinu a ozbrojenci je pak vyhnali. Separatisté hrozili, že pokud agenti neodejdou, budou je držet jako rukojmí,“ řekl premiér.

S nedostatkem důkazů a času na vyšetřování pokračují spekulace o tom, kdo je za sestřelení letadla zodpovědný. Kyjev a Moskva se vzájemně obviňují.

Zpravodaj ČRo: Na místě sestřeleného letadla jsou části stroje i kusy těl

Číst článek

Ukrajinská vláda podle představitele kontrarozvědky SBU vlastní důkazy o tom, že raketu proti malajsijskému boeingu odpálila ruská posádka.

„Rebelové nedokáží pracovat s tak sofistikovaným zařízením, jaké je pro odpal rakety potřeba. Odpovědnost nese ruská posádka obsluhující protiraketový systém Buk,“ uvedl Vitalij Nada. Moskva zatím na informace nereagovala.

Těla obětí pádu letadla převezou úřady do Charkova. Tam dorazí i pozůstalí

Číst článek

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme