Outdoorový den napříč handicapy probíhá v Ostravě, nabídka soutěží je široká

Ani po těžkém úrazu s vážnými následky se někteří lidé nevzdávají aktivního života a sportování. Přesvědčit se o tom mohou návštěvníci ostravského obchodního centra Nová Karolina. Dnes se tam koná Outdoorový den napříč handicapy, kde zdraví mohou porovnat síly třeba s lidmi na vozíku. Závodit budou ve speciálních sportovních disciplínách, například v jízdě na kole poháněném rukama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Invalidní vozík | Foto: Free Digital Photos

Nabídka sportovních disciplín, kterým se lidé na vozíku věnují, je široká. Návštěvníci si dnes některé z nich mohou vyzkoušet, a to i bez nutnosti soutěžit.

„Budeme mít handy překážkovou dráhu. Lidé si budou moci vyzkoušet bocciu, trenažéry, handbikes, sledge. Bude tam osmimetrová horolezecká stěna, na které bude instruktorem nevidomý horolezec Honza Říha. Budeme mít elektronickou střelnici,“ vyjmenovává jeden z organizátorů Miloslav Doležal.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké disciplíny si budou moci vyzkoušet návštěvníci Outdoorového dne napříč handicapy, zjišťovala Iva Havlíčková

Heřman Volf je jeden z těch, kteří si změří síly s lidmi bez handicapu. Na vozíku je 8 let, zranil se při lyžování. Na sporty ale rozhodně nezanevřel.

„Sjel jsem na monoski kopec, kde se mi to stalo. Spíš jsem ho tedy spadal, ale teď už na lyži jezdím. Začal jsem plavat, jezdit na kole. Zkoušel jsem atletiku, potápění a seskok padákem,“ popisuje Volf.

Sdružení Cesta za snem pořádá podobné akce už několik let. Poprvé se ale bude konat v Ostravě a v nákupním centru.

„Naše centrum je kompletně bezbariérové, takže jsme připraveni na návštěvníky na vozíku. Máme dokonce i náhradní vozík. Pokud přijde někdo, kdo vozík nemá, tak ho můžeme zapůjčit,“ ujišťuje ředitel nákupní galerie Martin Kubík.

Iva Havlíčková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme