Koše na psí výkaly si nepořizují jen velká města. Nově je má Vojnův Městec

I menší obce bojují proti psím výkalům na ulicích či na trávnících. V ulicích Vojnova Městce na Žďársku je nově deset košů na psí exkrementy. Pokud se osvědčí, v budoucnu v městysu se zhruba sedmi stovkami obyvatel přibudou další.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koše na psí exkrementy ve Vojnově Městci | Foto: Hana Mikulincová

„Jdu do města na nákup – na náměstí jsou koše. Jdu zpátky, a musím to nést přes celou obec a domů do popelnice,“ popsala jedna z obyvatelek Vojnova Městce problémy, s nimiž se jako pejskařka potýkala.

Někteří majitelé psů si pak s psími hromádkami hlavu vůbec nedělali. „To pustí – ať se to někde vydělá vedle plotu – hlavně že to nemají oni u baráku,“ vylíčila jiná místní obyvatelka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zda se koše na psí výkaly ve Vojnově Městci osvědčují, o to se zajímala redaktorka Hana Mikulincová

Vyjít vstříc poctivým pejskařům a zároveň inspirovat ty ostatní by mělo deset zelených košů s nakresleným zubícím se psem a se sáčky na psí výkaly, které jsou u nich.

Po dvou týdnech, co se v ulicích objevily, to zatím funguje tak napůl. Koše sice lidé využívají, ale nejen na psí hromádky, a navíc i na veřejných prostranstvích v blízkosti košů lze tu a tam pozůstatek po psí návštěvě dál najít.

„Někteří to pořád ještě nějak neregistrují a nechávají to ležet,“ konstatuje další z místních obyvatelek.

Hana Mikulincová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme