Ceny města Hranice získají Gustav Oplustil a soubor Tyl

Letošní Ceny města získá ochotnický divadelní soubor Tyl z Drahotuš a hranický rodák Gustav Oplustil. Město je vybralo ze tří nominací. Každým rokem ocenění získávají osoby a kolektivy za mimořádné výkony, významné úspěchy a za úspěšnou propagaci města na poli sportu, kultury, vědy a společenského života.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gustav Oplustil | Foto: Jan Sklenář

Do pomyslné síně slavných hranických obyvatel vstupuje Gustav Oplustil, dramaturg České televize a Českého rozhlasu s více než padesátiletou praxí, a herec malých rolí. V Hranicích se narodil v roce 1926.

Dalším oceněným je kolektiv ochotníků divadelního souboru Tyl z místní části Drahotuš. Letos oslavil sto padesáté výročí založení. Každým rokem nacvičují herci jednu až dvě divadelní hry, které s úspěchem vyprodávají sály v blízkém okolí Hranic. Soubor Tyl také patří mezi pravidelné účastníky přehlídek ochotnických souborů.

Ceny města v Hranicích udělují už od roku 2005, potvrzuje mluvčí tamní radnice Petr Bakovský:

„Ceny města udělujeme již řadu let. A mezi oceněnými byli významní hraničtí rodáci i hraničtí žijící občané. Zároveň Ceny města mohou dostat a také dostávají i organizace, například 1. Základní umělecká škola v Hranicích.“


Slavnostní předání Cen města plánují v Hranicích do konce října.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme