Člen zastupitelstva ve Stachách je obviněný z několika trestných činů, společně s matrikářkou

Z několika trestných činů je obviněný bývalý místostarosta a současný zastupitel obce Stachy Jan Beneš. Společně s ním je obviněná matrikářka obecního úřadu. Ta mu umožnila zpronevěru více než sedmi milionů korun. Jihočeští kriminalisté řeší tento případ přes rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice ve Stachách

Radnice ve Stachách | Foto: Václav Žmolík

Policejní mluvčí Jiří Matzner upřesnil, že kriminalisté zastupitele obce Stachy a bývalého místostarostu Jana Beneše obvinili z trestného činu úvěrového podvodu, ze zneužití pravomoci úřední osoby a dalších skutků.

„Kolik let mu hrozí, rozhodne až soud. Právě kvůli souběhu několika trestných činů. Již nyní lze ale říct, že svého bratra jednoznačně připravil o spoustu majetku, protože i jeho majetkem při všech žádostech o úvěr ručil,“ uvedl.

Starosta Stach Bořivoj Klíma na celý případ reagoval slovy: „Jsme na malé vsi, tady jsme si věřili, pro dobrotu na žebrotu.“

Podle něj to zatím na chod obce vliv nemá. „Samozřejmě ale nějaký dopad tady bude. Jednak zastupitelé vyzvali dotčeného pana Beneše, aby někdy v březnu odstoupil. Já oficiálně nic v ruce nemám, takže nemám na základě čeho jednat. Teprve zítra se jedu radit na právní odbory,“ dodal.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme