Jindřichův Hradec zahájí Festival muzejních nocí. Tématem bude dílo Emy Destinnové

Ode dneška až do 8. června se postupně otevře přes 300 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí veřejnosti. A to v netradičním večerním čase. Začíná totiž devátý ročník Festivalu muzejních nocí. Čest zahájit ho, dostal tentokrát Jindřichův Hradec. Muzeum Jindřichohradecka je totiž jedním z trojice oceněných muzeí v prestižní soutěži Gloria musealis.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muzeum Jindřichohradecka | Foto: Muzeum Jindřichohradecka

„V rámci národního zahájení vždycky prezentujeme oceněná muzea v regionu. Tentokrát v Jindřichově Hradci a v Jihočeském kraji. Upozorňujeme na projekty, které za loňský rok uspěly v rámci národní soutěže Gloria musealis, aby kolegové nalákali do svých nových expozic,“ říká ředitelka asociace muzeí a galerií České republiky Anna Komárková.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Festivalu muzejních nocí natáčela redaktorka Lucie Hochmanová

Muzeum Jindřichohradecka získalo ocenění za nové expozice, které představilo loni. Na konci letošního roku chce otevřít další, věnované Emě Destinnové. Dílo operní divy proto bude také tématem jindřichohradecké muzejní noci.

„Nejen úkoly pro děti budou pod tímto heslem probíhat, ale také kulturní program. Představí se něco k Prodané nevěstě, bude tam folklorní vystoupení, ke Carmen nám zatančí flamenco a na závěr bude historický spektákl, který bude inspirovaný Salomé,“ láká Alexandra Zvonařová z Muzea Jindřichohradecka.

Muzejní noc v Jindřichově Hradci začne v 19 hodin varhanním koncertem v kostele sv. Jana Křtitele. Operními postavami, které ztvárnila Ema Destinnová, muzeum ožije až do 22 hodin.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme