Kunčar, nebo Lukáš. Voliči na Zlínsku rozhodují, kdo nahradí Okamuru v Senátu

Voliči z části Zlínska a Uherskohradišťska vybírají svého senátora. Do druhého kola voleb postoupili starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar z KDU-ČSL a bývalý hejtman Libor Lukáš z ODS. Vítěz nahradí v horní komoře parlamentu poslance a šéfa hnutí Úsvit Tomia Okamuru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby 2013 do Poslanecké sněmovny (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

V prvním kole senátních voleb získal více hlasů lidovec Patrik Kunčar. Podpořilo ho 5363 voličů. Pro občanského demokrata Libora Lukáše se vyslovilo o necelých dva a půl tisíce lidí méně. Ve druhém kole volby však oba stojí na stejné startovní čáře.

Přehrát

00:00 / 00:00

O senátní volby na Zlínsku a Uherskohradišťsku se zajímala redaktorka Věra Masopustová

„Druhé kolo senátních voleb bude probíhat v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Volební lístky dostanou voliči přímo ve volebních místnostech. Tam také dostanou obálku, která bude úředně ověřená. Jedině do této obálky mohou vložit lístek jednoho z kandidátů, pro kterého se rozhodnou. Ten potom vloží do hlasovacího zařízení a komisaři začnou po 14. hodině, když se uzavřou volební místnosti, sčítat,“ přiblížil mluvčí ministerstva vnitra Vladimír Řepka.

Na jméno vítěze voleb nebudou muset voliči čekat dlouho. Hlasy by měly být sečteny zhruba do hodiny. Nový senátor nebude zvolen na obvyklých šest let, ale dokončí mandát Tomia Okamury, který vyprší na podzim roku 2018.

Minulý týden provázela senátní volby na Zlínsku a Uherskohradišťsku nízká volební účast. K urnám přišla méně než čtvrtina voličů.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme