Na horách panují výborné lyžařské podmínky

V českých skiareálech panují vynikající podmínky. Ideální stav hlásí vlekaři v Krkonoších, Orlických i Jizerských horách. Naplno jedou provozovatelé sjezdovek i v Libereckém kraji.Nejvíc sněhu je na Pradědu a nebo v Říčkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžování na Svatém Petru | Foto: Jan Rosenauer

Nový sníh, který připadl v průběhu týdne, se promíchal s technickým. Kvalita sněhu na sjezdovkách je proto v tuto chvíli vynikající.

Na Mísečkách-Medvědíně v Krkonoších například leží 70 centimetrů sněhu. Na své si přijdou i běžkaři, byť se na některých krkonošských tratích dá jen bruslit, protože na nich není moc přírodního sněhu.

Na Svatém Petru je upraveno asi 15 kilometrů běžkařských tratí, v Horních Mísečkách více než 30. Upravená a zasněžená je i černá sjezdovka v Rýžovišti v Harrachově.

Vzhledem k příznivým klimatickým podmínkám se tu ještě za provozu lanovek zasněžují části sjezdovek. Sjezdaře na Rýžoviště vozí v pravidelných intervalech skibus, stejně jako běžkaře ke stadionu v polské Jakuszyci.

Přehrát

00:00 / 00:00

S přehledem aktuální situace na horách se přihlásili redaktoři ČRo Miroslav Zimmer a Martin Pařízek

Poprvé je kompletně v provozu i skiareál v nedaleké Rokytnici nad Jizerou s více než 22 kilometry tratí.

Vynikající podmínky nabízejí i další větší střediska v západní části Krkonoš. Dobře se lyžuje ve Vítkovicích, Benecku nebo v Pasekách a Vysokém nad Jizerou.

Dobře se v tuto chvílilyžuje i v Orlických horách. Svahy skiareálu v Říčkách mají 90 až 110 centimetrů převážně technického lehce přimrzlého sněhu, v Deštném pak 30 až 90.

V obou střediscích dnes pojedou všechny vleky. Upravené jsou všechny sjezdovky i běžecké stopy, na kterých leží zhruba 30 centimetrů sněhu.

V Krušných horách, kde většinu svahů připravila o sníh nedávná obleva, sice byla sněhová nadílka malá, téměř ve všech středicích ale vyžili mrazů a zasněžovali uměle.

Na Klínovci je 50 centimetrů technického sněhu a jezdí se tam na všech sjezdovkách kromě Jáchymovské. Lyžaři mají k dispozici tři vleky. Na jednom ze svahů bude i víkendové noční lyžování.

Jezdí se i na Bouřňáku u Moldavy a ve středisku Český Jiřetín, byť se na některých webech uvádělo, že je mimo provoz. Otevřeny jsou i skiareály Telnice, kde je v provozu sedm z osmi vleků, a Klíny.

V Telnicích kvůli nedostatku přírodního sněhu nemají upravenou běžeckou stopu. Na Klínech se dopoledne vydalo kolem sedmi desítek lyžařů na tradiční běžkařskou akci a malé množství sněhu je neodradilo.

Kristýna Štanderová, Martin Pařízek, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme