Na táborském Žižkově náměstí se rozzáří patnáctimetrový stříbrný smrk

Vánoční strom na Žižkově náměstí v Táboře se poprvé rozsvítí dnes v podvečer. Spolu s ním se rozzáří i výzdoba v ulicích města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pozdně gotická radnice | Foto: Alena Palečková

„Rozsvícení stromku tradičně souvisí s pozváním na vánoční punč. K tomu bude hrát koledy skupina renesanční hudby Bakchus a lidový soubor Plzeňský mls. Návštěvníci si tedy kromě ochutnávky punče mohou i zazpívat koledy,“ představuje program dnešního setkání u vánočního stromu táborská místostarostka Lenka Horejsková.

Stříbrný smrk letos na náměstí přivezli pracovníci technických služeb z nedalekého Náchoda.

„Věnovala nám ho rodina Přemysla Hrdého. Strom rostl na jejich zahradě. Má asi 15 metrů,“ dodává místostarostka.

Rozsvícení vánočního stromu oficiálně zahájí program adventních akcí. Například už v sobotu dopoledne mohou děti přijít do městské knihovny, kde je čeká zábavné dopoledne s pohádkami, vánočním vyprávěním a zpíváním. Kromě toho se zde mohou zdarma zaregistrovat jako čtenáři.

První adventní neděli pak lidé mohou zavítat na benefiční koncert v děkanském kostele. Od 14 hodin zde budou zpívat a hrát žáci místní základní umělecké školy.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme