Na ústecké Lidické náměstí se po roce opět vrací kinematograf bratří Čadíků

Ode dneška opět ožije ústecké Lidické náměstí filmem. Přijíždí totiž kinematograf bratří Čadíků a po čtyři večery bude promítat české snímky. Pouze u pohyblivých obrázků ale nezůstane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kinematograf bratří Čadíků | Foto: Filip Jandourek

„Celé čtyři dny bude hrát před samotným promítáním hodinu a půl kapela Brass Bombers pana Korbelyiho,“ prozrazuje starosta ústeckého centrálního obvodu Jan Tvrdík z ODS. Kinematograf bude i letos vybírat příspěvky na dobrou věc. Tentokrát na Konto Bariéry. Lidé budou moci navíc pokořit svůj vlastní rekord.

„Nikdy nikdo nepřekročil Ústí nad Labem v té finanční částce, kterou jsme tady vybrali,“ říká Josef Čadík. Za devět let, kdy kinematograf bratří Čadíků do Ústí jezdí, se na charitu mezi lidmi vybralo přes 365 tisíc korun. Lidé mají navíc jednu z posledních možností zajít si na klasické promítání.

„Já samozřejmě budu muset digitalizovat, protože budu chtít. Co dva roky přijedu s novými filmy, ale ten třetí rok vždycky přijedu se starými na filmovém pásu, s tou starou maringotkou, se vším tak, jak to je.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na ústecké Lidické náměstí se po roce opět vrací kinematograf bratří Čadíků

Sehnat nový film na filmovém pásu je totiž čím dál těžší. Radost z digitálního promítání ale lidé od Čadíků nemají.

„Mám kluky, kteří jezdí s tím digitálem, a oni mi říkají ‚pane Čadík, vyměňte nás, my se chceme vrátit k tomu pásu‘,“ uzavírá Josef Čadík.

Letos se můžou návštěvníci promítání na lidickém náměstí těšit na film Okresní přebor, Signál, Tady hlídám já a pohádku Peklo s princeznou. Koncert orchestru Brass Bombers začne vždy v půl deváté. Samotné promítání potom v deset večer. Po promítání budou pro Ústečany připraveny speciální linky MHD.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme