Některé obce jsou po bouřkách stále bez proudu, vlaky nabírají zpoždění

Některé kraje v Česku se stále ještě nevzpamatovaly z včerejších večerních a nočních bouřek. Na řadě míst vítr vyvracel a lámal stromy. Hasiči čerpali vodu ze zatopených sklepů. Problémy měla i železnice, na jižní Moravě nabírají vlaky zpoždění kvůli poškození tratí. Na některých místech v Královéhradeckém kraji stále zůstávají lidé bez elektrického proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mnohé zastihl prudký déšť | Zdroj: ČTK

Několik poruch energetici odstraňují v podhůří Krkonoš, na Jičínsku, ale i Rychnovsku. Problémy jsou i v dalších částech regionu.

„Na Pardubicku v tuto chvíli evidujeme dvě poruchy v Jablonném, kde jsou vypnuté dvě trafo stanice. Na Králicku je jedna porucha na vedeních vysokého napětí, v Moravské Třebové také. Zaznamenali jsme hodně krátkodobých výpadků.

Poruchy na vedeních nízkého napětí nám lidé teprve nahlašují, takže číslo v této chvíli není konečné,“ informuje mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Dnes ráno bylo ve východních Čechách evidováno ještě kolem pěti poruch na vedeních vysokého napětí. „Naši technici na tom pracují. Předpokládáme, že během dopoledne dodávku energie obnovíme,“ ujišťuje Beránková.

Vlaky jezdí se zpožděním

Kvůli nočním bouřkám jsou od dnešního rána zpožděné některé vlaky na jižní Moravě. Nepříznivé počasí se sice regionu vyhnulo, poškodilo ale některé tratě v Čechách. Odtud se pak problémy v dopravě přenášejí i jinam. Situaci na jižní Moravě teď ovlivňují především komplikace v České Třebové.

"V dálkové dopravě jezdíme přes Českou Třebovou se zpožděním 20 až 50 minut. Vyjíždíme všechny vlaky, nemusíme jezdit oklikou. Protože je tato trať provázána i s regionální dopravou, odrazilo se to i v regionální dopravě, takže osobní regionální vlaky mají zpoždění cca 20 až 30 minut. Předpokládáme, že během dnešního odpoledne se situace bude stabilizovat," říká ředitel krajského centra osobní dopravy Českých drah Pavel Karšulín.

Ivan Holas, Martin Pařízek, Petra Kotvová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme