Nemocnici Milosrdných bratří v Brně hrozí krach, tvrdí lékaři

Krize v brněnské nemocnici Milosrdných bratří se prohlubuje. Tvrdí to kritici nového ředitele Josefa Drbala, kteří žádají jeho okamžité odvolání. Po akci Děkujeme, odcházíme se ředitel nepohodl s anesteziology a deset z dvanácti odešlo. Nemocnice poté musela omezit provoz. I tak je tam situace napjatá a podle lékařů, kteří zatím zůstávají, mohou být pacienti ohroženi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ARO

Ve varovném dopise, který zaslali řediteli Josefu Drbalovi, lékaři upozorňují, že pokud nedojde k okamžitému vyřešení situace na anesteziologicko-resuscitačním oddělení, nejsou od 1. dubna schopni zajišťovat provoz ani v omezeném režimu.

Zatím řeší nemocnice nedostatek anesteziologů službami lékařů z jiných nemocnic. Ani tak jich ale není tolik, že by mohl například v noci sloužit víc než jeden.

„Může dojít ke střetu operativy z chirurgického oddělení a gynekologického oddělení, což by mohlo vyvolat krizi v akutních případech,“ uvedl primář Ivan Huvar.

Ředitel Josef Drbal ale oznámil, že by se situace měla od zítřka stabilizovat. „Skutečná potřeba anesteziologů je sedm až osm. Během jednoho měsíce takový počet samozřejmě nelze sehnat. Ale k 1. dubnu máme minimálně čtyři jako kmenové zaměstnance a máme nasmlouvané i další. Takže tady budu mít odpovídající počet tak, aby to bylo i v souladu s normami,“ řekl Radiožurnálu.

Zuzana Kopuletá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme