Nové Město na Moravě očekává sto padesát tisíc fanoušků biatlonu

Tribuny v aréně v Novém Městě na Moravě už brzy zaplní fanoušci biatlonu. Světová sportovní událost se koná od 7. do 17. února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové Město se chystá na světový šampionát v biatlonu | Foto: Jan Kodet

Rolba je tady ve Vysočina Areně nezbytný pomocník. Vše musí být perfektně připravené pro 725 sportovců, servismanů a vedoucí týmů. A také pro 150 tisíc návštěvníků, kteří by si tady měli během osmi dní biatlon užít.

Bude mezi nimi i dobrovolnice Zuzana Slováková. „No já už to dělám třetí rok a za prvé je to kvůli tomu, že jsou blízko závodníci a za druhé mám biatlon ráda, tak proč ne,“ popisuje.

Aby si návštěvníci vychutnali závod skutečně od začátku až do konce, měli by přijít několik hodin dopředu.

Alespoň tak radí šéf organizačního týmu Jiří Hamza: „Chtěli bychom vyzvat diváky, aby přišli dvě tři hodiny před závodem, přizpůsobili jsme tomu program. Bude opravdu bohatý včetně občerstvení.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Městě na Moravě natáčela redaktorka Hana Mikulincová

Vstup do areálu bude přes 24 turniketů, u parkovišť budou fungovat naváděči. „My si ty auta navedeme. Když bude plno v Novém Městě, navedeme je do Žďáru. Všechno je to ‚zkyvadlovaný‘,“ ubezpečuje Hamza.

Kyvadlová doprava bude do areálu jezdit od slavnostního zahájení ve středu až do ukončení akce. Intervaly budou desetiminutové a jezdí se zadarmo. Posílené jsou i vlaky.

„Pro lidi jsou určitě pohodlnější, aby si mohli dát v klidu pivo a pobavit se tady a nebyli vázaný na řízení auta,“ doplňuje šéf týmu.

Alkohol jedině v placatce, sklo je zakázáno

Kdo by si chtěl do Vysočina arény vzít kořalku nebo pivo ve skle, má smůlu. S nerezovou placatkou s ostrým obsahem ale projdete.

Na hladký průběh dohlédnou muži zákona. Více už popisuje Karel Sehnal z krajského policejního ředitelství: „Hlídáme příjezdové trasy, chráněné osoby budou strážené specializovanými útvary.“

Akce se zúčastní policisté pořádkové, dopravní i cizinecké policie a jejich specializovaných útvarů. „Ochranná služba, pyrotechnická služba a další útvary,“ vypočítává Sehnal.

Podrobné informace včetně jízdního řádu a last minute nabídky ubytování lze najít na stránkách biathlonnmnm.cz.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme