Pardubická nemocnice chce za dotace pořídit především novou angiolinku

Novou angiolinku by si přál ředitel Pardubické krajské nemocnice pro tamní kardiovaskulární centrum. O dotace z Integrovaného operačního programu v rámci 13. výzvy musí nemocnice požádat do konce ledna. O celkem čtyřicet milionů korun by se měla podělit se soukromým Kardiologickým centrem AGEL, s nímž společně poskytují péči pacientům s nemocemi srdce a cév.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Céva srdečního svalu po úspěšné angioplastice | Foto: IKEM

Podle ředitele pardubické nemocnice Tomáše Gottwalda je nyní zpracování projektů v závěrečné fázi. Posteskl si však, že původně měla být dotace na modernizaci techniky dvojnásobná.

„Bohužel došlo ze strany ministerstva zdravotnictví proti původním příslibům ke změně cílové částky té účelové dotace. V této chvíli se bavíme o celkem 40 milionech pro oba spolupracující subjekty,“ řekl Gottwald.

Se spolupracujícím Kardiologickým centrem AGEL prý nemají problém se na společném čerpání domluvit. „Vyčerpáme, myslím si, částku někde kolem 20 milionů každý ze subjektů,“ podotkl Gottwald.

Pardubická krajská nemocnice by chtěla z dotace především modernizovat své největší a nejdražší zařízení. Stará angiolinka, tedy přístroj, který umožňuje zobrazit třeba ucpané tepny při infarktu, podle Gottwalda už dosluhuje.

„Když budu hovořit za pardubickou nemocnici, bude to minimálně jeden přístroj, uvidíme, kam se dostaneme ve finančním objemu. Primárním zájmem za mě je obnovení angiolinky, která už je deset let stará a v tuto chvíli je na hraně životnosti, možná za hranou životnosti,“ uvedl Gottwald.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme