Plzeňští zastupitelé budou jednat o výsledku místního referenda

Zastupitelé Plzně dnes budou jednat o výsledku místního referenda. V něm před dvěma týdny obyvatelé města odmítli výstavbu obřího obchodního domu, který chce za 2,5 miliardy postavit firma Amádeus přímo v centru města. Zastupitelé mají rozhodnout o dalších krocích, ke kterým je výsledky referenda zavázaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Referendum v Plzni zastupitelé zamítli | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

Vedení radnice už po oznámení výsledků referenda uvedlo, že bude jednat s investorem o změnách jeho plánů nebo o prodeji jeho tříhektarového pozemku městu a také vypoví smlouvy na pronájem městských pozemků.

Tím by investor musel změnit projekt a zahájit nové územní řízení. Město ale na odkoupení pozemků nemá peníze a firma Amádeus je prodat nechce.

Navíc výsledky referenda poslední možný den napadla u soudu skupina čtyř plzeňských občanů. Referendum považují za neplatné, protože se podle nich jedná o nepřípustný zásah do soukromého vlastnictví. Soud má na rozhodnutí 30 dnů.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme