Policie se zajímá o zakázku na kardiopřístroje v liberecké nemocnici

Protikorupční policie se začala zajímat o zakázku liberecké nemocnice, která s pomocí evropských dotací nakoupila špičkové kardiopřístroje v celkové hodnotě 60 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozcestník v Pardubické krajské nemocnici | Foto: Honza Ptáček

Detaily zatím ale policisté prozradit nechtějí. Radiožurnál jako první upozornil, že takové vybavení lze pořídit o třetinu levněji. Zakázku navíc vyhrála společnost, která všechny přístroje pouze překoupila od jiného zprotředkovatele.

Zakázku vyhrála společnost Sinomed, i když by sama na požadavky nemocnice nedosáhla. Tato firma všechny přístroje nakoupila od dalšího zprostředkovatele - firmy Puro-klima - která byla navíc dříve se Sinomedem majetkově propojená.

S jakou marží firmy pracovaly, nechce jednatel vítězné společnosti Martin Těšitel prozradit. Obchod se uskutečnil ještě za bývalého ředitele nemocnice Luďka Nečesaného. Ten, stejně jako nové vedení nemocnice na obchodu nevidí nic špatného.

Milan Kopp, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme