Přehlednější doprava, víc parkovacích míst. Most zruší desítky dopravních značek

Most bude letos pokračovat ve změnách dopravy v jednotlivých městských částech a na sídlištích. Nechá přitom odinstalovat desítky dopravních značek. Podle BESIPu by změnám měla předcházet informační kampaň, tu ale Most neplánuje.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní pozemní komunikace

Hlavní pozemní komunikace | Foto: Martin Dušek

Most plánuje zrušit hlavně značky Zákaz stání a Zákaz zastavení. „Mělo by to určitě zpřehlednit dopravní situaci v té lokalitě. Je s tím spojen výrazný nárůst parkovacích míst,“ vysvětlil Vojtěch Brzoň z mosteckého magistrátu.

Podle dopravního experta Jana Pechouta z BESIPu je postup radnice správný, protože ve městech je víc značek, než je potřeba. „Obecně v České republice je přeznačkováno, zejména v obcích. Most vyřadil zejména ty, které dublují obecně platný předpis konce zákazu zastavení,“ popsal Pechout.

Úředníci nestíhají rozesílat pokuty za překročení rychlosti na D1. Mají půlroční zpoždění

Číst článek

Například u přechodů a křižovatek zmizí značky upozorňující na zákaz zastavení v jejich blízkosti. To totiž upravuje zákon, a značka je tudíž zbytečná. Řidiči ale nemají moc jasno, v jaké vzdálenosti od přechodu nebo křižovatky mohou stát. Podle zákona je to 5 metrů.

Další změnou bude nahrazení značek STOP u křižovatek znamením Dej přednost v jízdě. Na sídlištích pak bude platit přednost zprava. „Plánujeme v letošním roce dalších deset patnáct značek odstranit,“ dodal Brzoň.

Město chce v březnu se změnami seznámit obyvatele konkrétních ulic. Podle Pechouta ale schůzka nestačí. „Myslím, že by měli udělat informační kampaň, protože řidiči jezdí po paměti. To znamená, že jedou po hlavní a přitom tam bude přednost zprava. Takže budou mít asi ze začátku velké problémy,“ vysvětlil Pechout.

Rušit značky chce město v polovině roku. Informační kampaň ale nechystá.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme