Přelomový rozsudek: město má zaplatit odškodnění za úraz na náledí

Město Havlíčkův Brod musí podle verdiktu tamějšího okresního soudu vyplatit odškodné Jaroslavě Bártů, která se vloni v zimě zranila na neuklizeném městském chodníku. Utrpěla tříštivou zlomeninu zápěstí a radnice jí má vyplatit 14 500 korun. Podle soudkyně byl chodník špatně schůdný a měl být posypán. Může jít o přelomový rozsudek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima a sníh v Úvalech - úklid chodníků | Foto: Pavel Pavlas

Paní Jaroslava Bártů uklouzla na chodníku u městského úřadu vloni v únoru, když šla ráno do práce. Utrpěla tříštivou zlomeninu ruky, se kterou musela na operaci.

„Podala jsem žádost na město o odškodnění, ale do dnešního dne mi město neodpovědělo, zda moji žádost vyřídí nebo ne. Tak jsem celou záležitost vloni v listopadu předala soudu,“ říká Bártů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaroslava Bártů o odškodnění za z,omeninu v Ozvěnách dne.mp3

Podle soudu by měla dostat odškodnění ve výši 14 a půl tisíce korun, které ale pro Jaroslavu Bártů nebyly hlavním důvodem stížnosti.

„Chtěla jsem se zastat i ostatních, kteří se na chodnících v Havlíčkově Brodě zranili. Podle tajemníka nemá na odškodnění nikdo nárok, protože kdyby tyto úrazy město odškodnilo prostřednictvím pojišťovny, postupovalo by prý protizákonně,“ tlumočí Bártů postoj města.

Jaroslavě Bártů také vadí, že technické služby města náledí opakovaně neodklidily ani letos: „Říkají, že náledí uklízejí hned, ale ve skutečnosti vyjíždějí až po sedmé hodině, kdy jim začíná pracovní doba a nereagují na počasí,“ dodává Jaroslava Bártů.

O vyjádření jsme žádali i zástupce města Havlíčkův Brod. Magistrát se omluvil s odůvodněním, že čeká na doručení rozsudku, ale má za to, že při zimní údržbě cest nepochybil.

Aneta Vojtěchová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme